15
Ara

Akıllı Dolgu Nedir?

Gençleştirici etkisiyle cilde, ilerleyen yaş ile birlikte kaybetmiş olduğu hacmi kazandıran Akıllı Dolgu uygulaması, günümüzde en çok rağbet gören estetik operasyonların başında gelir. sincan akıllı dolgu

Yaşamsal döngünün ayrılmaz bir parçası olan yaşlılık sürecinde vücudumuz, yapısal ve fonksiyonel değişimlerden geçmektedir. Fizyolojik işleyişteki bu değişimin belirtileri ise daha çok cilt dokusunda kendini gösterir.

Akıllı Dolgu Nedir?

1-4 yıl arasında değişen kalıcılığı ve biyolojik emilebilirlik özellikleri ile Akıllı Dolgu, bio-uyumlu yeni nesil kollajen uyarıcıları arasında yer alır. Akıllı dolgunun içeriğindeki kollajeni uyaran ana etkin madde Polikaprolaktondur (PCL) ve dolgu ürününün %30’unu oluşturur. Dolgu karışımının %70’ini ise taşıyıcı ve hacim kaplayıcı olarak kullanılan Karboksimetil Selüloz (CMC) isimli yarı sentetik, suda çözünebilir polimer oluşturur. Uygulamada dolgunluk hissini görmemizi sağlayan CMC taşıyıcı madde genelde işlemden 1 ay sonra eriyerek yok olur.

Kalıcılık etkisi ve tamamının biyolojik olarak emilimi gibi benzersiz özellikleri olan enjekte edilebilir dermal dolgudur. Özellikle uzun süren kalıcılık için formüle edilmiştir.

Akıllı Dolgu Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanmaktadır?

Akıllı dolgu yöntemi yüz bölgesinde dudaklar, göz çevresi ve gözaltı kısımlarına uygulanır. Bu bölgeler dışında hacim ve lifting gereksinimi olan her bölgeye uygulanabilir.

  • Yüzdeki derin kırışıklıklar,
  • Yanaklar ve şakaklardaki hacimsel kayıplar,
  • Yüzdeki izler,
  • Yüz ovalini tekrardan elde etme,
  • Elleri gençleştirme,
  • Cilt sarkmalarını azaltma veya giderme amaçlı uygulanır.