31
Eki

Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı

Sincan Tıp Merkezi  bünyesinde, Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı ile ilgili olarak  Uzman Çocuk Doktoru ‘muz tarafından tedavi ve takip işlemleri başarıyla gerçekleştiriliyor.

Çocuk hastalıkları bölümünde 0-17 yaş arasındaki çocuklar tedavi ediliyor. Bu yaş grubunda yer alan çocuklardaki hastalıkların teşhis ve tedavisi yapılıyor.

Çocuk sağlığı açısından sürdürülen hizmetler kapsamında “koruyucu hekimlik” çalışmalarına büyük önem veriliyor. Buna bağlı olarak çocuklarımızın ileriye dönük sağlık sorunlarının kontrolü açısından aşılama çalışmaları titizlikle yürütülüyor.

Enfeksiyon hastalıkları, tüm ateşli hastalıklar, döküntülü hastalıklar, solunum yolları hastalıkları, bronşit, zatüre, bademcik iltihabı, eklem romatizması, büyümüş lenf bezleri, alerjik astım, alerjik rinit, kulak ağrısı, soğuk algınlığı, grip, ateşli havale geçirme, katılma nöbeti, kızamık, kızamıkcık, kabakulak, suçiçeği gibi çocukluk dönemi hastalıkları. Karın ağrısı, ishal, kusma, kabızlık, böbrek ve idrar yolu enfeksiyonu taşları, idrar kaçırma, göğüs ağrısı, ritim bozuklukları, kalpteki büyümelerin ararştırılması, endokrin ve metobolik hastalıklar gibi pek çok hastalıkların tedavisi yapılmaktadır.

Hasta çocukları muayaneleri sırasında gerekli görünen laboratuvar ve radyolojik tetkikleri Tıp Merkezimizde yapıldıktan ve reçeteleri düzenlendikten sonra gerektiğinde 10 gün içerisinde hastalar kontrol edilmektedir.