Lazer Epilasyon


Vücuttaki istenmeyen tüyler gerek kadın gerekse de erkekleri en çok uğraştıran cilt bakımı problemlerinin başında gelmektedir. Bunlardan kurtulmak için kullanılan ağda, jilet, traş/epilasyon makineleri gibi yöntemler kalıcı bir çözüm sunmadığı için hem zaman kaybına yol açmakta, hem de kimi zaman cildinin tahriş olmasına, mikrop kapmasına ve kıl batıklarına neden olmaktadır. sincan lazer epilasyon

Günümüzde lazer en sık epilasyon amacıyla kullanılmaktadır. Vücudun herhangi bir bölgesindeki istenmeyen tüy/kıllardan kurtulmanın en kalıcı ve pratik yoludur. Bu uygulama sırasında kıl köklerinde bulunan renk pigmenti melanin lazer enerjisini soğurmakta ve bunu ısı enerjisine dönüştürerek kıl kökünü yakıp, tahrip etmektedir. sincan lazer epilasyon

Uygulanan bölgeye göre değişmekle birlikte genel olarak lazer epilasyonun seansları kısa sürmektedir. Seans aralıkları ve toplam seans sayısı da yine uygulanan bölgeye göre değişiklik göstermektedir.  

LAZER UYGULAMA ÖNCESİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

  1. Lazer uygulanacak bölgeyi tahriş edecek işlemler (sıcak suyla banyo yapmak, bu bölgeyi ovalamak, keselemek, “peeling” gibi deriyi soyucu işlemler uygulamak vs.) seans öncesi son 2-3 gün içinde yapılmamalıdır. Ayrıca, işlem öncesi ve sonrasında uygulama bölgesine parfüm ve deodorant gibi kozmetiklerin kullanması tavsiye edilmez.
  2. Lazer uygulaması öncesinde tüy/kılların son 1 ay içinde ağda/sir ağda gibi bir yöntemle kökünden alınmamış olması tercih edilmektedir. Uygulamadan 3 gün önce jiletle ya da 2 gün önce traş makinasıyla bölgenin traş edilmesi önerilmektedir.
  3. Epilasyon yapılacak bölgede herhangi bir deri hastalığı ya da enfeksiyon bulgusu olmamalıdır.
  4. Uygulama bölgesinde  “ben”ler varsa, bunların üzeri işlem öncesinde uygun şekilde kapatılmalıdır. 

Uygulama sonrası ve seans aralıkları boyunca leke kalma riskini en aza indirmek için işlem yapılan alanlar güneşten korunmalıdır. Bunun için, mecbur kalmadıkça kızgın güneşe çıkılmamalı, koruyucu giysiler giyinilmeli (şapka, uzun kollu üstler, pantolon gibi)  ve yüksek koruma faktörlü (SPF 50+) güneşten koruyucu kremler dışarı çıkmadan 30 dakika önce kalın tabaka halinde işlem bölgesine sürülmelidir. 

Yorum Yazın