Radyoloji – USG

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Sincan Tıp Merkezi

RADYOLOJİ – ULTRASON 

Doğru tedavi, doğru tanının konulması ile başlar. Doğru tanının konulabilmesi için laboratuvar incelemeleri ve radyolojik görüntüleme önem taşımaktadır.

Radyoloji, hastalıkların teşhis ve tedavisinde çeşitli görüntüleme teknolojilerini kullanan bir tıp dalıdır. Sağlık sektörünün neredeyse her alanında radyolojik muayene yapılır. Radyoloji, vücut içi yapıların görüntülerini üretmek için röntgen, ultrasonografi (USG), manyetik rezonans (MR), bilgisayarlı tomografi (BT) ve PET taraması gibi farklı görüntüleme yöntemlerinden yararlanır. Tanısal radyoloji ve girişimsel radyoloji olarak iki geniş alana ayrılır. Radyoloji, hastaları etkileyen çoğu tıbbi kararın hayati bir bileşenidir.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”6567″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][heading text=”RADYOLOJİ DOKTORLARIMIZ” tag=”h3″ color=”#fab207″][line_solid][/vc_column][vc_column width=”2/3″][heading text=”Hızlı Randevu” tag=”h3″ color=”#fab207″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

X