Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Servisi

Sİncan Tıp Merkezi

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Servisi

Merkezimiz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Servisi, konusunda uzman doktorlarımız ve fizyoterapistleri ile hizmet vermektedir. Merkezimizde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon tedavisi görmekte olan hastalarımız tedavisi süresince ücretsiz servis hizmetimizden faydalanmaktadır. Şuan sadece Sincan – Eryaman – Etimesgut lokasyonlarına servis hizmetimiz bulunmaktadır.

Hangi hastalar yararlanıyor?

Romatizmal hastalıkların medikal ve fizik tedavi programları her hastaya göre planlanıyor,  hastaların yaşam kalitelerini artırmak için eğitim programları hazırlanıyor.

Ayrıca, çeşitli ameliyatlardan önce ve sonra rehabilitasyon desteği veriliyor. Bu çerçevede, ortopedi ve beyin cerrahi ameliyatlarından önce ve sonra gelişen ağrılı ve sınırlı hareketin düzeltilmesi; bel, boyun ve kemik sağlığının korunması eğitimi veriliyor. 

Ev içi egzersiz programları

Nörolojik hastalıklara bağlı hareket bozuklukları uygun rehabilitasyon programları ile ele alınıyor,  hasta ve yakınlarına ev içi egzersiz programları oluşturuluyor. 

Program çerçevesinde birey, hareketlerini kısıtlayan fiziki olumsuzlukları ortadan kaldıracak çalışmaları ev ortamında yapabiliyor.

Hizmet alanlarımız

 1. Bel Fıtığı, Bel Kayması, Kanal Darlığı
 2. Boyun Fıtığı
 3. Lenf Ödem
 4. Skolyoz ve diğer Omurga Eğrilikleri
 5. Yüz Felci
 6. Serebral Palsi
 7. Parkirson
 8. Hemipleji (Felç)
 9. Düz Tabanlık, Ayak Problemleri
 10. Doğuştan Kalça Çıkıklığı
 11. Letaral, Medial Epikondilit
 12. El Yaralanmalarına Bağlı Olarak Uygulanan Mikro Cerrahi Operasyonlar Sonrası Rehabilitasyon
 13. Ortopedik Operasyonlar Öncesi ve Sonrasında Rehabilitasyon
 14. Romatoid Artrit ve Ankilozan Spondilit gibi Romatizmal Hastalıkların Tedavisi
 15. Fibromiyalji
 16. Osteoartrit (Kireçlenme)
 17. Spina Bifida
 18. Topuk Dikeni
 19. Ampütasyon Yerindeki Güdük Ağrısı
 20. Osteoporoz (Kemik Erimesi)
 21. Karpal Tünel Sendromu ve Ulnar Sinir Lezyonu
 22. Multiple Skleroz
 23. Spinal Kord (Omurilik Yaralanması)

Rehabilitasyon

Rehabilitasyon; hasta olan bireylerin yaşam kalitelerini sağlıklı insanların yaşam kalitelerinin düzeyine getirmek için yapılan çok yönlü çalışmalardan oluşuyor. Uzun bir süreç olan rehabilitasyon bir ekip çalışması ile yapılabiliyor.

Rehabilitasyonun, hastaların genel tıbbı tedavilerinin yanında mutlaka yer alması gerekiyor. Aksi takdirde, hastalar tıbben iyileşseler de fonksiyonel olarak tam bağımsız olamıyorlar ve başkalarının desteğine muhtaç olarak yaşamlarını sürdürmek zorunda kalıyorlar. Rehabilitasyon, kişinin normal yaşama adapte olmasını kolaylaştırıyor.